Emuca

Pomoc techniczna

Pragniemy rozwiewać najważniejsze wątpliwości techniczne, jakie mogą pojawić się czasie użytkowania produktów i wykonywania prac niezbędnych do ich montażu.

Ostatnie pytania:

Tak, nawet napinacz może być przycięty na obu końcach, aby osiągnąć pożądany rozmiar. Przeznaczony jest do paneli o grubości większej niż 15 mm i zaleca się zamontowanie 2 napinaczy na drzwi o szerokości większej niż 600 mm.

Połączenie tego typu czujnika 230 V AC z tym konwerterem jest bardzo proste, nie wymaga żadnych narzędzi ani fachowej wiedzy elektryka. Wystarczy użyć szybkozłącza, które jest dostarczane zarówno z przewodem , jak i konwerterem.

Dopuszczalne poziomy hałasu w naszym otoczeniu zależą od naszej aktywności, ponieważ hałas pochodzący z ruchu pojazdów, fabryk czy placów budowy otacza nas stale. Długotrwała ekspozycja na hałas może ujemnie wpływa na nasze zdrowie, wywołując stres, niepokój, drażliwość, bezsenność, zmęczenie, bóle i zawroty głowy, nadciśnienie, napięcie mięśni, zaburzenia kardiologiczne, utratę słuchu (tymczasową, nieodwracalną lub postępującą) oraz szumy w uszach. Zakres słyszalnych dźwięków ucha ludzkiego wynosi od 0 do 120 decybeli (dB), przy czym hałas na poziomie 75 dB może być szkodliwy, co zależeć będzie od jego intensywności lub czasu ekspozycji. Poziomy hałasu w naszym otoczeniu powinny wynosić: - W domu od 40 do 50 dB. Są to wartości te typowe dla cichego pomieszczenia i rozmowy bez hałasu otoczenia lub tła. Do snu 30 dB. WHO podaje, że hałas ciągły nie powinien przekraczać 30 dB, ponieważ może pogorszyć jakość snu, a hałas nagły nie powinien przekraczać 45 dB, ponieważ może nas obudzić. W pracy 60 dB. Hałas w typowy środowisko biurowym wynosi 60 dB, przy czym maksymalny dopuszczalny poziom w Hiszpanii podczas ośmiogodzinnego dnia pracy wynosi 85 dB , a w przypadku gdy natężenie hałasu wzrośnie o 3 dB, czas ekspozycji na hałas należy skrócić o połowę. - W mieście od 50 do 90 dB. Zakres ten wynosi od 50 do 90 dB, w zależności od natężenia ruchu pojazdów w mieście oraz chwilowych hałasów jak np. syreny czy alarmy.

Wentylator E-Fan emituje 28 decybeli podczas pracy, co jest niską wartością, biorąc pod uwagę, że WHO określiła, iż ciągły hałas poniżej 30 dB jest odpowiedni do odpoczynku.

Subskrybuj powiadomienia
Zasubskrybowałeś powiadomienia
Powiadomienia zostały zablokowane
Kliknij aby zasubskrybować
Dziękujemy za subskrypcję
Zasubskrybowałeś powiadomienia
Nie będziesz więcej otrzymywać powiadomień
Zarządzaj powiadomieniami
SUBSKRYBUJ
NIE SUBSKRYBUJ
Odblokuj powiadomienia
Postępuj zgodnie z instrukcjami aby zezwolić na otrzymywanie powiadomień: