Pomoc techniczna

Pragniemy rozwiewać najważniejsze wątpliwości techniczne, jakie mogą pojawić się czasie użytkowania produktów i wykonywania prac niezbędnych do ich montażu.

Ostatnie pytania:

Wybór systemu do drzwi wahadłowych z wykorzystaniem linki stalowej typu Microwinch lub Miniwinch uzależniony jest od wysokości i  masy drzwi. Aby to zrobić, wystarczy wykonać następujące proste kroki: 1\. Sprawdzić wysokość i masę drzwi mebla. 2\. Po uzyskaniu wartości należy zapoznać się z tabelą doboru. Mechanizm wahadłowy należy dobrać odpowiednio do do masy drzwi. Ponadto tabela wskaże liczbę mechanizmów wymaganych do danych drzwi (x 1 lub x 2).

Jak wybrać system do drzwi wahadłowych z linką stalową typu Microwinch lub Miniwinch?

System drzwi wahadłowych Miniwinch może być montowany zarówno z drzwiami drewnianymi, jak i aluminiowymi. Pamiętaj tylko, że montowany jest z drzwiami w punkcie A + 10, gdzie A jest grubością boku mebla. Jeśli na przykład grubość boku szafki to 19 mm, drzwi montowane są na 29 mm. Jeśli profil aluminiowy ma szerokość 45 mm, można go zamontować, ponieważ mieści się wewnątrz profilu. Do tej kompozycji możemy również zastosować zawias Ankor, ponieważ wszedłby bez problemów.

Czy istnieje możliwość montażu systemu do drzwi wahadłowych Miniwinch na drzwiach aluminiowych z profilem typu Plus?

Dopuszczalne poziomy hałasu w naszym otoczeniu zależą od naszej aktywności, ponieważ hałas pochodzący z ruchu pojazdów, fabryk czy placów budowy otacza nas stale. Długotrwała ekspozycja na hałas może ujemnie wpływa na nasze zdrowie, wywołując stres, niepokój, drażliwość, bezsenność, zmęczenie, bóle i zawroty głowy, nadciśnienie, napięcie mięśni, zaburzenia kardiologiczne, utratę słuchu (tymczasową, nieodwracalną lub postępującą) oraz szumy w uszach. Zakres słyszalnych dźwięków ucha ludzkiego wynosi od 0 do 120 decybeli (dB), przy czym hałas na poziomie 75 dB może być szkodliwy, co zależeć będzie od jego intensywności lub czasu ekspozycji. Poziomy hałasu w naszym otoczeniu powinny wynosić: - W domu od 40 do 50 dB. Są to wartości te typowe dla cichego pomieszczenia i rozmowy bez hałasu otoczenia lub tła. Do snu 30 dB. WHO podaje, że hałas ciągły nie powinien przekraczać 30 dB, ponieważ może pogorszyć jakość snu, a hałas nagły nie powinien przekraczać 45 dB, ponieważ może nas obudzić. W pracy 60 dB. Hałas w typowy środowisko biurowym wynosi 60 dB, przy czym maksymalny dopuszczalny poziom w Hiszpanii podczas ośmiogodzinnego dnia pracy wynosi 85 dB , a w przypadku gdy natężenie hałasu wzrośnie o 3 dB, czas ekspozycji na hałas należy skrócić o połowę. - W mieście od 50 do 90 dB. Zakres ten wynosi od 50 do 90 dB, w zależności od natężenia ruchu pojazdów w mieście oraz chwilowych hałasów jak np. syreny czy alarmy.

Wentylator E-Fan emituje 28 decybeli podczas pracy, co jest niską wartością, biorąc pod uwagę, że WHO określiła, iż ciągły hałas poniżej 30 dB jest odpowiedni do odpoczynku.

Subskrybuj powiadomienia
Zasubskrybowałeś powiadomienia
Powiadomienia zostały zablokowane
Kliknij aby zasubskrybować
Dziękujemy za subskrypcję
Zasubskrybowałeś powiadomienia
Nie będziesz więcej otrzymywać powiadomień
Zarządzaj powiadomieniami
SUBSKRYBUJ
NIE SUBSKRYBUJ
Odblokuj powiadomienia
Postępuj zgodnie z instrukcjami aby zezwolić na otrzymywanie powiadomień: