Uchwyty do szafek: jak działają i jakie są ich zalety?

Estetyka i funkcjonalność powinny zawsze iść w parze: funkcjonalne środowisko jest bezużyteczne, jeśli nie jest przyjemne, i odwrotnie. Wybór uchwytów do szafy jest tego doskonałym przykładem, gdzie te dwa aspekty muszą być połączone, aby wybrać odpowiedni i wygodny uchwyt.

Najlepsze jest to, że masz wiele opcji wśród całej różnorodności i rodzajów uchwytów, które istnieją: w Emuca na pewno znajdziesz taki, który idealnie pasuje do tego, czego szukasz

Aby ułatwić Ci pracę, oferujemy przewodnik po zaletach różnych rodzajów uchwytów i opis ich działania. To pozwoli Ci lepiej zrozumieć, jak wybrać i który uchwyt jest odpowiedni dla Twojej szafy. Gotowy?

Zalety i funkcje typów uchwytów do szafek

Uchwyty zawsze stanowią detal: czy to dyskretne, czy przyciągające wzrok, wpływają na styl i sposób otwierania szafy – każdy rodzaj ma swoje zalety i najlepiej sprawdza się w różnych sytuacjach.

Pamiętaj, aby zawsze wybierać zgodnie z własnym gustem: w końcu to Ty będziesz ich używać.

Minimalistyczny uchwyt

Jednym z rodzajów uchwytów, który staje się coraz bardziej popularny i modny jest uchwyt minimalistyczny.

Materiał nie jest decydujący, ale na ogół mają one wydłużony kształt z kątami prostymi. Doskonale sprawdzają się w dwóch orientacjach, a dodatkowo mają wystarczającą powierzchnię dla większego komfortu podczas obsługi.

Zalety

 • Dyskretna i prosta estetyka
 • Komfort i duża powierzchnia chwytu
 • Szerokie możliwości kombinacji

Uchwyt w kształcie pręta

Jednym z rodzajów uchwytów do szafek, które są doskonałej jakości są te w kształcie pręta. Dzięki swojemu cylindrycznemu kształtowi i typowej konstrukcji, zawsze mają dużą powierzchnię chwytu i są zazwyczaj wykonane ze stali, z matowym, błyszczącym wykończeniem.

Dzięki swojemu designowi świetnie sprawdzają się w stylach minimalistycznych, miejskich i nowoczesnych kontrastując z jasnymi kolorami.

Zalety

 • Wygodny uchwyt dzięki cylindrycznemu kształtowi
 • Łączy się z wieloma nowoczesnymi stylami
 • Prosty i delikatny design.

Rustykalna klasyka

Klasyczne rustykalne wzory nadają przestrzeni mocny, retro i tradycyjny klimat z ich charakterystyczną estetyką, wykończeniami w miedzi, brązie lub srebrze, ale postarzanymi. Jest to niewątpliwie bardzo efektowny styl, który przenosi nas w przeszłość, ale przeniesiony do teraźniejszości w połączeniu z bardziej nowoczesnymi trendami.

Sprawdza się doskonale w środowiskach, w których chcesz podkreślić szczegóły, takie jak te uchwyty, lub gdzie chcesz nadać całości klasyczny styl z elementami z przeszłości. Ważnym faktem jest to, że przy ich wyborze ważne jest, aby ich krzywizna była bardziej uwypuklona, ponieważ daje to więcej miejsca na chwytanie.

Zalety

 • Przyciągający wzrok i klasyczny wygląd
 • Długa żywotność
 • Małe i uniwersalne

Konstrukcja muszli

Kontynuacją klasycznych lub retro stylów jest design muszli. Uchwyty te są uniwersalne, jeśli chodzi o ich łączenie, ponieważ zmiana wykończenia może całkowicie zmienić styl, i przejść z wyglądu vintage do bardziej nowoczesnego lub przemysłowego.

Wybierając je z miedzianymi wykończeniami idziemy w kierunku rustykalnego i klasycznego wyglądu. Z drugiej strony, wybierając neutralny kolor, taki jak czarny lub emaliowany, uzyskasz bardziej industrialny lub nowoczesny wygląd.

wygodne w trzymaniu, przyciągają wzrok i są wyjątkowe. Nie zajmują dużo miejsca, więc będziesz miał wszechstronność w ich umieszczeniu, ale nie są one odpowiednie dla dyskretnych projektów.

Zalety

 • Niewielkie rozmiary
 • Przyciągający wzrok i unikalny design
 • Wszechstronność zastosowań i wykończeń

Solidne uchwyty

Uchwyty o solidnym i dużym wyglądzie mogą być stosowane zarówno do szafek kuchennych jak i szuflad. Im większa powierzchnia uchwytu, tym łatwiejsze i wygodniejsze jest ich używanie.

Ogólnie rzecz biorąc, mają one prosty, prostokątny design, gdzie dominują czyste linie i minimalistyczne wykończenia, z błyszczącymi i matowymi wykończeniami, te pierwsze bardziej przyciągają wzrok, chociaż łatwo się brudzą. Orientacja nie stanowi problemu, ponieważ mogą one być zamontowane w pionie lub poziomie.

Zalety

 • Wygodny uchwyt ze względu na rozmiar
 • Uniwersalność w orientacji
 • Czysty, minimalistyczny i nowoczesny design
Nueva llamada a la acción

Wpuszczane uchwyty

Bardziej dyskretnym stylem, ale o wyjątkowej osobowości, są uchwyty wpuszczane. Są one wpuszczone w drewno lub materiał drzwi i znajdują się prawie równo z nim, więc jest mniejsze ryzyko zaczepienia się. Istnieje wiele wzorów do wyboru.

Są one dostępne w okrągłych, prostokątnych i kwadratowych kształtach, ale można znaleźć różne wzory, kontrastujące z materiałami i kształtami szafy.

Zalety

 • Dyskretny i ukryty design
 • Różnorodność kształtów i modeli
 • Dopasowanie do drzwi i materiałów, w których jest umieszczony

Znaczenie wyboru idealnego uchwytu do szafki

Wybór szczegółów i aspektów, które wyróżniają się w przestrzeni, może być czasochłonną decyzją. Jest to normalne, ponieważ celem jest stworzenie przyjemnego otoczenia o wysokich walorach estetycznych.

W Emuca zdobycie odpowiednich uchwytów do szaf lub szuflad nie jest trudne, ponieważ posiadamy szeroki wybór i są one uporządkowane tak, aby ułatwić wybór. Zdobądź swój!

Podoba Ci się? Udostępnij!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Nueva llamada a la acción

Social Media

Chcesz poznać nasze nowości?

Kategorie

Ostatnie posty

Posty powiązane

Subskrybuj powiadomienia
Zasubskrybowałeś powiadomienia
Powiadomienia zostały zablokowane
Kliknij aby zasubskrybować
Dziękujemy za subskrypcję
Zasubskrybowałeś powiadomienia
Nie będziesz więcej otrzymywać powiadomień
Zarządzaj powiadomieniami
SUBSKRYBUJ
NIE SUBSKRYBUJ
Odblokuj powiadomienia
Postępuj zgodnie z instrukcjami aby zezwolić na otrzymywanie powiadomień: