Emuca

Remont małej łazienki: jak zrealizować duży projekt?

W Emuca jesteśmy pasjonatami przekształcania przestrzeni w domu, takich jak przebudowa małej łazienki.

Każdy zakątek, niezależnie od jego wielkości, można przekształcić w projekt na dużą skalę. Remont małej łazienki może być znacznie bardziej skomplikowany niż większych przestrzeni, ze względu na szczególną uwagę, którą należy podjąć w celu oszczędzania miejsca i nie przeciążać przestrzeni niepotrzebnymi przedmiotami.

Jeśli chcemy przebudować nasz dom, możliwe jest przekształcenie małych łazienek i toalet w duże projekty. Miejsca, w których spędzamy czas w ciągu dnia, są o wiele bardziej znaczące, niż często zdajemy sobie z tego sprawę. Kiedy więc podejmiemy się zadania przekształcenia miejsca, możemy naprawdę zmienić potrzebę w ekscytujące przedsięwzięcie z niesamowitymi rezultatami.

Remont małej łazienki: jak zacząć?

Przy remoncie małej łazienki należy wziąć pod uwagę, że zawsze stanowią one większe wyzwanie niż przestrzenie, w których jest więcej miejsca na meble lub dekoracje. Dlatego decyzja musi być starannie przemyślana i konieczne jest, aby szukać opcji, które są naprawdę zaprojektowane dla małych przestrzeni. Na szczęście dziś istnieje wiele specjalistycznych katalogów.

Aby małe łazienki i toalety zamienić w duże projekty, musimy przede wszystkim poszukać rekomendacji, jakie mają dla nas projektanci wnętrz i na tej podstawie zacząć podejmować decyzje. Zalecenia dotyczące rodzajów mebli i zmiany aranżacji będą z pewnością przydatne. Oto najczęstsze wskazówki, które udało nam się zebrać.

Odnawianie małej łazienki: biel to przestronność

Polecają ją wszyscy dekoratorzy, którzy mają do czynienia z małymi przestrzeniami: biel optycznie powiększa łazienkę, a także nadaje jej czysty wygląd.

Zaleca się stosowanie bieli na suficie i ścianach, aby ujednolicić przestrzeń i nadać jej ciągłość, tworząc wzmacniający efekt wizualny. Oprócz powiększenia łazienki, nada jej atmosferę spokoju i wyciszenia. Jeśli chodzi o remont małej łazienki, nie wątpię, że jest dobry sposób.

Nueva llamada a la acción

Remont małej łazienki: co powiesz na klasyczny minimalizm?

Przekształcenie małych łazienek i toalet w duże projekty nie musi oznaczać przeładowania ich dekoracjami. Często najlepsze efekty uzyskuje się przy użyciu niskokontrastowych mebli, które wtapiają się w pomieszczenie i sprawiają, że zapominamy o ich obecności.

Powinny one być w stanie pomieścić elementy łazienki, ale warto poszukać mebli zaprojektowanych tak, aby zaoszczędzić miejsce. W tym sensie, minimalistyczne opcje zrobią dobrą robotę.

Stawianie akcentu tam, gdzie jego miejsce

Bardzo przydatna wskazówka, jak nie zadowalać się zwykłą białą przestrzenią, to wiedzieć, jak umieścić szczegóły tam, gdzie ich miejsce. Ponieważ wybrałeś biel do optycznego powiększenia przestrzeni, dobrym pomysłem jest wprowadzenie kontrastujących elementów w płytkach podłogowych, używając mocnego koloru lub w zasłonach łazienkowych. Mała roślina może dodać o wiele więcej niż ostentacyjne dekoracje.

Refleksy, które dodają stylu

Lustra są niezbędne, nie tylko dlatego, że ich złudzenie optyczne może wizualnie powiększyć przestrzeń, ale także dlatego, że jeśli są dobrze oświetlone, mogą być równoważne z dekoracją, ponieważ będą przyciągać uwagę.

Kiedy masz zamiar wyremontować małą łazienkę, pomyśl o wszystkich elementach , które można wykorzystać, aby przekształcić przestrzeń w coś wyjątkowego i osobistego.

Więcej czasem znaczy lepiej

Wydaje się, że to założenie jest sprzeczne ze wszystkim, o czym mówiliśmy w artykule, ale to dlatego, że mówimy o funkcjach, jakie mogą pełnić meble.

Wybieranie mebli, które spełniają więcej niż jedną funkcję jako priorytet jest bardzo przydatne. Szafka z umywalką jest bardzo potrzebna. Ale jeśli może być również używana do przechowywania, tym lepiej!

Remont małej łazienki: drzwi przesuwne

Będą one Twoimi najlepszymi sprzymierzeńcami i dotyczy to również szuflad z przegródkami otwieranymi poziomo. Kiedy myślimy o przekształceniu małych łazienek i toalet w duże projekty, bardzo ważne jest to, jakie specjalne potrzeby należy uwzględnić i jak je wszystkie uwzględnić z równym zaangażowaniem. Jeśli remontujesz małą łazienkę, drzwi przesuwne są niezbędne.

Prysznic jest drzwiami do wyimaginowanej przestrzeni

Oto jedna z naszych ostatnich wskazówek: jeśli wybrałeś szklane drzwi do swojego prysznica, użycie płytek w głębokich kolorach pod prysznicem wygeneruje złudzenie optyczne, które sprawi, że przestrzeń będzie znacznie większa, dając wrażenie, że za drzwiami prysznicowymi nadal znajduje się pozostała część łazienki.

Remont małej łazienki: wnioski

Teraz, gdy poznałeś, niektóre z podstawowych wskazówek dotyczących remontu małej łazienki, rozważ to: każdy czas spędzony w przestrzeni w domu, nawet krótki, jest okazją do bycia kreatywnym i rozpieszczania się w tym samym czasie. Za każdym razem, gdy odnawiasz miejsca w swoim domu, dajesz sobie możliwość bycia tam jeszcze szczęśliwszym.

Nie zadowalaj się istnieniem w tych przestrzeniach: uczyń z każdej z nich miejsce, w którym chętnie przebywasz. W Emuca zapraszamy do podejmowania się tego typu projektów, to nie tylko świetna zabawa, ale i nic trudnego, wystarczy tylko przemyśleć przestrzeń, aby odnaleźć jej potencjał i wykorzystać go do maksimum. Na co czekasz? Czas na wielki projekt w małej skali!

Podoba Ci się? Udostępnij!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Posty powiązane

Subskrybuj powiadomienia
Zasubskrybowałeś powiadomienia
Powiadomienia zostały zablokowane
Kliknij aby zasubskrybować
Dziękujemy za subskrypcję
Zasubskrybowałeś powiadomienia
Nie będziesz więcej otrzymywać powiadomień
Zarządzaj powiadomieniami
SUBSKRYBUJ
NIE SUBSKRYBUJ
Odblokuj powiadomienia
Postępuj zgodnie z instrukcjami aby zezwolić na otrzymywanie powiadomień: