Opuszczany wieszak pantograf pozwala optymalnie wykorzystać przestrzeń w szafie

Poziomy drążek do wieszania ubrań i system opuszczania ułatwiający dostęp do nich. Wieszak pantograf Sling firmy Emuca został zaprojektowany tak, aby umożliwić wykorzystanie całej pionowej przestrzeni w szafie, dzięki podniesieniu typowej wysokości drążka na wieszaki i uwolnieniu przestrzeni pod spodem. Dzięki dwóm uchylnym wspornikom i specjalnemu chwytakowi drążek można opuścić łatwo i bez wysiłku. Wystarczy pociągnąć chwytak, wziąć ubranie, które chcesz założyć i pozwolić drążkowi wrócić na miejsce. To jest naprawdę proste.

Montaż pantografu nie jest uwarunkowany konkretną szerokością szafy. Do jego zamontowania nie Twoja szafa nie musi mieć określonej szerokości. Pantograf jest wykonany ze stali, i jest regulowany: wymiary drążka na wieszaki można dostosować do posiadanej przestrzeni. Jest również wyposażony w system mocowania, który redukuje bujanie się drążka, dzięki czemu, wyjmowania ubrań z szafy będzie wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Zalety wieszaka opuszczanego

Wieszak Sling sprawdzi się znakomicie, jeśli masz w domu bardzo wysoką szafę bez półki u góry. Pozostawiając najwyższą partię szafy na drążek na wieszaki, można maksymalnie zoptymalizować pozostałą część przestrzeni i zyskać więcej miejsca na przechowywanie. Można w tej przestrzeni zainstalować kolejny drążek w połowie wysokości, zamontować w niej szuflady, organizery, wieszaki na spodnie… Wykorzystać inne rozwiązanie, które wyjdzie na przeciw Twoim potrzebom.

Ten drążek to również dobre rozwiązanie, jeśli poszukujesz specjalnego miejsca na dłuższe ubrania, zwłaszcza jeśli Twoja szafa jest wyposażona w półkę środkową lub komodę wewnętrzną, która uniemożliwia swobodne rozłożenie takich ubrań. Garnitury, długie sukienki czy płaszcze będą miały więcej miejsca i będą przechowywane w lepszych warunkach. Ponadto ten drążek jest przygotowany do wytrzymania masy takich ubrań: jego udźwig wynosi do 12 kilogramów.

Sposób montażu pantografu Sling w szafie

 Do montażu opuszczanego pantografu Sling wystarczy śrubokręt, klucz imbusowy i kilka wkrętów. Jego montaż nie zabierze dużo czasu i może go wykonać każdy bez specjalnego doświadczenia majsterkowicza.

Zacznij od zaznaczenia położenia wsporników systemu uchylnego na bokach szafy. Wsporniki muszą zostać ustawione w jednej linii względem siebie i odsunięte od dna szafy na odległość zapewniającą, że wieszaki nie będą o nie uderzyć. Przymocuj je dołączonymi wkrętami i wkrętaka krzyżakowego. Gdy już to zrobisz, ustaw szerokość poziomego drążka , dostosowując go do dostępnej przestrzeni: to proste, trzeba tylko obrócić prawą lub lewą stronę cylindra w przeciwnym kierunku, zmienić długość drążka i wrócić do pozycji wyjściowej. Następnie połącz drążek ze wspornikami obrotowymi, używając łącznika, który trzeba przykręcić śrubami sześciokątnymi za pomocą klucza imbusowego. Na koniec przymocuj uchwyt do poziomego drążka małym wkrętem i przymocuj osłonki do podstaw wsporników. I gotowe!

Jeśli Twoja szafa ma drzwi z zawiasami, możesz zamontować dwie boczne podkładki dystansowe, dzięki którym ominiesz zawiasy przy opuszczaniu drążka, a Opuszczany pantograf nie napotka na żadne przeszkody.

Mamy również rozwiązanie dla osób, które ze warunki panujące wewnątrz szafy, muszą umieścić wsporniki systemu uchylnego w ścianie tylnej. Dzięki umieszczeniu w nich ogranicznika, który wystarczy wcisnąć do chwili usłyszenia kliknięcia, drążek zostanie odsunięty od pleców szafy.

Wybierz takie wykończenie, które najbardziej Ci się podoba

 Ten opuszczany pantograf firmy Emuca ma różne wykończenia, bez trudu więc znajdziesz taki, który najbardziej Ci się podoba i najlepiej pasuje do pozostałych elementów wyposażenia Twojej szafy. Masz trzy opcje do wyboru: wykończenie metaliczne (chromowane pręty stalowe i części plastikowe malowane na metaliczny kolor aluminium), białe lub tytanowe. Decyzja należy do Ciebie! Ponadto, możesz również ocieplić wygląd osłonek ozdobnych wsporników bocznych dzięki ich tekstylnemu wykończeniu w różnych kolorach.

Krótko mówiąc, pantograf Sling to praktyczna i uniwersalna opcja dla osób, które chcą, by ich szafa była nieco bardziej funkcjonalna. Połącz go z innymi akcesoriami ułatwiającymi zagospodarowanie przestrzeni:szuflady wysuwane lub organizery z półeczkami i wykorzystaj w pełni każdy centymetr dostępnej przestrzeni.

W razie wątpliwości co do jego montażu lub funkcji, przeczytamy, napisz komentarz, czytamy je!

Podoba Ci się? Udostępnij!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Posty powiązane