Jak wybrać dobry uchwyt do szafki?

Na rynku jest wiele modeli uchwytów do szaf, które są bardzo przydatnym elementem wyposażenia garderoby, pokoju i domu. Dlatego wybór tego, który odpowiada Twoim potrzebom, wymaga czasu, być może więcej niż myślałeś, że będzie, i powinieneś mieć jasność co do niektórych cech, które należy wybrać.

W Emuca ułatwimy Ci to, oddając je do Twojej dyspozycji:

  • Najlepsze uchwyty i gałki, jakie można kupić w Hiszpanii, z unikalnym wzornictwem i wykończeniem 
  • Wyprodukowane z najlepszych materiałów 
  • Bezpieczne i niezawodne zakupy online, ułatwiające życie 
  • Dostarczone na czas i gdziekolwiek zechcesz.

Weź pod uwagę cechy, które tutaj wskazujemy, określ sposób użytkowania i już, ruszajmy po uchwyty, których potrzebuje Twoja szafa!

Uchwyty do szafy: które są najlepsze?

Uchwyty do szafek są bardzo potrzebnym dodatkiem do Twoich szafek, szczególnie w kuchni, która jest miejscem pracy, gdzie potrzebujesz łatwego dostępu do szafek. Meble i ich akcesoria są w stałym kontakcie z wodą lub innymi elementami codziennego użytku, więc muszą być wyposażone w odpowiednie materiały. 

Klasyfikacja, którą Państwu pokazujemy, uwzględnia te elementy, które w Emuca są niezbędne, jeśli chodzi o projektowanie. Poznaj najbardziej odpowiednie materiały i najlepiej zaprojektowane rodzaje uchwytów do szaf.

Nueva llamada a la acción

Jakie są najlepsze materiały na uchwyty do szafek?

Jeśli chodzi o materiały, istnieją te najbardziej trwałe, najbardziej dekoracyjne i najbardziej innowacyjne. Wśród rodzajów materiałów, które najlepiej nadają się do funkcji, jaką musi spełniać każdy uchwyt do szafy, znajdują się m.in.

Stal

Jeśli potrzebujesz trwałych i mocnych uchwytów, które mogą wytrzymać dużą ilość pracy, to powinieneś wybrać stalowe uchwyty do szafek. Uchwyty te doskonale zniosą próbę czasu, korozję i rdzę, a wszystko to dzięki ich wytrzymałemu stopowi.

Aluminium

Jeśli natomiast wymagasz raczej lekkich, ale wytrzymałych uchwytów, to powinniście wybrać uchwyty aluminiowe. Akcesoria te są odporne na korozję i nieco tańsze od stalowych uchwytów, a także dodają awangardowego akcentu do wystroju wnętrza.

ZAMAK

Wybór uchwytów zamakowych jest dobrym rozwiązaniem, gdy zależy nam na różnorodności wzorów w połączeniu z twardością i wytrzymałością.  To dlatego, że ten stop metali takich jak miedź, aluminium, cynk i magnez jest szeroko stosowany do produkcji różnych i solidne uchwyty szafy.

Jego wszechstronność i konsystencja, dość podobna do stali, sprawiają, że jest on bardzo popularny, a także pozwala wykonać bardziej ekonomiczne uchwyty.

ABS / PVC

Wybrane uchwyty wykonane z mocnych tworzyw sztucznych, takich jak ABS/PVC, są specjalnie zaprojektowane, aby lepiej znosić zużycie w przestrzeniach zewnętrznych. Są one bardzo odporne na uderzenia ze względu na ich skład, a także można je uzyskać w wielu kształtach i kolorach, ponieważ są one materiałem łatwo formowalnym.

Jeśli chodzi o rodzaje uchwytów, które z nich są najlepsze?

Różnorodność jest przytłaczająca, ale nie martw się: dokonaliśmy wyboru dla Ciebie, który poprowadzi Cię o wiele lepiej w wyborze stylu i dekoracji. 

Nie należy oczywiście przeoczyć faktu, że wybór uchwytu musi być podyktowany już istniejącym designem w twoich pomieszczeniach.

Nowoczesny uchwyt do szafek

Uchwyty do szafek w tym stylu charakteryzują się czystymi liniami, zarówno prostymi jak i zakrzywionymi. Ich projekty są minimalistyczne, bez wyszukanych ornamentów, w kolorach metalicznych lub ochry. Większość z nich posiada dwa punkty śrubowe do montażu.

Vintage

Uchwyty te przywołują na myśl minione epoki, pozostawiając po sobie styl i elegancję, które charakteryzowały je w ich czasach. Są to bardziej wyszukane projekty, z fuzją różnych materiałów, takich jak zamak i ceramika oraz postarzane lub miedziane wykończenia.

Gałki

Gałki są uchwytami do szafek z jednym punktem montażowym. Ich kształty są dość zróżnicowane, z okrągłymi i kulistymi gałkami znajdującymi się w większej liczbie, w ceramicznych wykończeniach, z dość prostymi lub bardzo ozdobnymi wzorami.

Profile

Profile są elementami służącymi do przytrzymywania drzwiczek meblowych; różnią się od zwykłych uchwytów wielkością, w większości przypadków są ciągłe i mogą obejmować całą szerokość lub długość drzwiczek. Kolejną cechą jest ich montaż, który odbywa się w taki sposób, że są one ukryte przed wzrokiem lub bardzo niepozorne.

W skrócie: na co zwracać uwagę

Pierwszą rzeczą jest znać typ szafy, w której umieścisz swoje uchwyty, a także styl, który ustaliłeś dla tej przestrzeni. Innym ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest rodzaj materiału i częstotliwość użytkowania szafy: to podpowie Ci, jaki uchwyt powinieneś zastosować. 

Na koniec pamiętaj, że kolory, kształty, a nawet jeśli chcesz, aby ich w ogóle nie było widać, to jest to, co najbardziej pomoże Ci zdefiniować ten uchwyt, którego tak bardzo pragniesz. Idź za tym! Na pewno w Emuca mamy to w ofercie.

Podoba Ci się? Udostępnij!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Nueva llamada a la acción

Social Media

Chcesz poznać nasze nowości?

Kategorie

Ostatnie posty

Posty powiązane

Subskrybuj powiadomienia
Zasubskrybowałeś powiadomienia
Powiadomienia zostały zablokowane
Kliknij aby zasubskrybować
Dziękujemy za subskrypcję
Zasubskrybowałeś powiadomienia
Nie będziesz więcej otrzymywać powiadomień
Zarządzaj powiadomieniami
SUBSKRYBUJ
NIE SUBSKRYBUJ
Odblokuj powiadomienia
Postępuj zgodnie z instrukcjami aby zezwolić na otrzymywanie powiadomień: