Emuca

Chcesz wyremontować mieszkanie o powierzchni mniejszej niż 50 m²? 9 propozycji na stworzenie niesamowitej przestrzeni

Dobrze wykorzystana przestrzeń w naszych domach stała się nieodzowną cechą współczesnego życia. Dlatego ci, którzy zamierzają wyremontować mieszkanie, szukają połączenia estetyki z funkcjonalnością, tym bardziej, jeśli dom jest mały. Ale… jak to zrobić?

Nie pozostawaj z tyłu i poznaj najlepsze pomysły na przeprowadzenie remontu w mieszkaniach o powierzchni mniejszej niż 50 metrów kwadratowych, który dostosowuje się do tego, czego potrzebujesz i który jest naprawdę skuteczny.

Remont mieszkania: 9 propozycji na niesamowite przestrzenie

Aby wyremontować mieszkanie, należy sporządzić plan z realistycznym budżetem. Będzie to zależało od rodzaju pracy, jaką zamierzasz wykonać.

Możesz zaplanować zmianę kolorów na ścianach, ulepszenie mebli, aby zapewnić więcej miejsca do przechowywania lub zmianę układu pomieszczenia. Oto 9 propozycji remontów mieszkań, które Państwu przedstawiamy.

1. Uczyń kuchnię miejscem spotkań

Być może słyszałeś, że duszą domu jestkuchnia, więc spraw, by twoja stała się punktem spotkań, umieszczając w niej wyspę z miejscem do jedzenia, dzięki czemu ten ważny obszar może być otwarty na salon. Jeśli chcesz uczynić ją jeszcze bardziej użyteczną, użyj wyspy jako przegrody pomiędzy dwoma pomieszczeniami, a efekt ten możesz osiągnąć również za pomocą stołu jadalnego.

2. Oddzielenie spraw prywatnych od publicznych

Osiągnięcie takiego podziału będzie w dużej mierze zależało od tego, ile osób mieszka w domu, więc jeśli jest więcej niż dwóch domowników, powierzchnie wspólne powinny być większe niż indywidualne.

Jeśli masz dzieci, zaplanuj pokój jako miejsce odpoczynku, nauki i zabawy, można to osiągnąć dzięki wielofunkcyjnym meblom. W przestrzeniach komunikacyjnych i przejściowych z jednego pomieszczenia do drugiego warto zastosować małe wnęki, w których można umieścić szafki na przybory do sprzątania lub pralnię.

Nueva llamada a la acción

3. Remont mieszkania: dwie łazienki są lepsze

Podczas remontu mieszkania, uzyskanie dwóch łazienek będzie jak gra strategiczna. Należy pamiętać, aby wyobrazić sobie główną łazienkę jako całkowicie prywatny obszar z połączeniem z główną sypialnią. W drugiej łazience można umieścić prysznic i toaletę, pozostawiając umywalkę na zewnątrz. Użyj neutralnych kolorów, aby miejsce to nie było duszne.

4. Jak najlepiej wykorzystać oświetlenie

Otwórz przestrzeń, ale zawsze respektuj strukturę budynku, taką jak kolumny, belki, ściany nośne i inne elementy. Celem jest osiągnięcie dobrej wentylacji, która umożliwia chłodne i dobrze oświetlone pomieszczenia, w miarę możliwości z wykorzystaniem światła naturalnego.

Sztuczne oświetlenie pomoże Ci również w projekcie renowacji, użyj taśm LED, lamp i reflektorów, aby uzyskać grę cieni i świateł.

5. Małe meble, ale o dużych wymiarach

Im więcej mebli masz w pokoju, tym bardziej będzie się on czuł zatłoczony, nawet jeśli meble są małe. Podczas remontu mieszkania, dobrze jest utrzymać, we wszystkich obszarach, które na to pozwalają, duże i ciągłe meble, które nie rozpraszają wzroku i zapewniają poczucie przestronności.

Propozycjemebli prezentowane przez firmę Emuca są bardzo wszechstronne i w pełni odpowiednie do osiągnięcia tego celu, łączącego użyteczność i piękno, a wszystko to dzięki eleganckim projektom, czystym liniom i łatwym do łączenia kolorom.

7. Wykorzystanie wysokości

Ten pomysł doskonale sprawdza się w przypadku powierzchni o wysokości powyżej 3,5 metra. Ta część domu, której nigdy nie używamy, może być wykorzystana do stworzenia innych małych miejsc, takich jak poddasze, gdzie można umieścić sypialnię lub mały pokój, zyskując w ten sposób na metrach kwadratowych.

8. Opcją jest podejście modułowe i wielofunkcyjne

System mebli modułowych na miarę to również rozwiązanie, dzięki któremu uzyskasz maksymalne korzyści z remontów, które planujesz przeprowadzić. Jest tak dlatego, że można spać w tej samej przestrzeni, a następnie, składając lub rozkładając element mebli, można wykorzystać obszar do jedzenia, pracy lub po prostu jako pokój dzienny.

9. Drzwi przesuwne są wielkimi sprzymierzeńcami

W niektórych przypadkach, gdy wymagasz prywatności, zwłaszcza w otwartych mieszkaniach koncepcyjnych, można zainstalowaćdrzwi przesuwne, które wykonają zadanie podziału, na przykład, pokój dzienny z sypialnią.Są one dostępne w różnych rozmiarach i są w pełni adaptowalne i mają miękkie systemy otwierania i zamykania, które ułatwią przesuwanie drzwi.

Wnioski: remont mieszkania

Chodzi o to, aby Twój dom był nie tylko piękny, ale również wydajny, dobrze wentylowany, przyjazny dla środowiska i Twojego budżetu. Z tego powodu, przeprowadzającremont swojego mieszkania, pamiętaj o atrakcyjnych propozycjach, jakie przedstawiadla CiebieEmuca.

Zapoznaj się z elementami i uzupełnieniami wykonanymi z innowacyjnych i wytrzymałych materiałów, przestronnymi i wielofunkcyjnymi meblami, drzwiami przesuwnymi z najnowszej generacji systemami otwierania i zamykania, oświetleniem LED i wieloma innymi.

Podoba Ci się? Udostępnij!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Posty powiązane

Subskrybuj powiadomienia
Zasubskrybowałeś powiadomienia
Powiadomienia zostały zablokowane
Kliknij aby zasubskrybować
Dziękujemy za subskrypcję
Zasubskrybowałeś powiadomienia
Nie będziesz więcej otrzymywać powiadomień
Zarządzaj powiadomieniami
SUBSKRYBUJ
NIE SUBSKRYBUJ
Odblokuj powiadomienia
Postępuj zgodnie z instrukcjami aby zezwolić na otrzymywanie powiadomień: