Wejście w życie oznakowania UKCA

Entrada en vigor marcado UKCA

W Emuca zawsze dbamy o zgodność z obowiązującymi przepisami oraz wiemy jak ważny dla naszych klientów jest rynek brytyjski. Dlatego też pracujemy nad dostosowaniem naszych produktów w celu zapewnienia zgodności z nowymi przepisami i wzmocnienia zaufania naszych klientów.

Z dniem 1 stycznia 2021 roku Wielka Brytania przestała być częścią UE, jednak brytyjskie wymagania zasadnicze oraz procedury i normy oceny zgodności są w większości przypadków takie same jak proces zgodności UE dla oznakowania CE.

Jakie są główne różnice w ramach procedury zgodności po Brexicie?

Zasadniczo i na razie jest to oznaczenie oceny zgodności w Zjednoczonym Królestwie lub oznaczenie UKCA.

Rząd Wielkiej Brytanii przyznał okres karencji, aby umożliwić producentom wyrobów elektrycznych przygotowanie się do nowych wymagań. W tym okresie, w większości przypadków, możliwe jest wprowadzenie produktu na rynek brytyjski z wykorzystaniem oznaczenia CE. W pierwszym przypadku okres ten zakończyłby się w dniu 1 stycznia 2022 r., jednak w dniu 24 sierpnia 2021 r. rząd Zjednoczonego Królestwa podjął decyzję o przesunięciu daty wejścia w życie obowiązkowego oznakowania UKCA na dzień 1 stycznia 2023 r., dając przedsiębiorstwom dodatkowy rok na dostosowanie się do przepisów Zjednoczonego Królestwa w porównaniu z pierwotnymi wskazaniami.

Należy zauważyć, że produkty posiadające zarówno oznakowanie CE, jak i UKCA spełniają odpowiednio wymagania UE i wymagania Wielkiej Brytanii. Dlatego też znak UKCA jest ważny tylko w Anglii, Szkocji i Walii i nie może być w ogóle używany na rynku Irlandii Północnej. Zamiast tego w Irlandii Północnej stosuje się znak CE lub znak UK(NI).

Podoba Ci się? Udostępnij!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Nueva llamada a la acción

Social Media

Chcesz poznać nasze nowości?

Kategorie

Ostatnie posty

Posty powiązane