Emuca

Jakość i wygoda w kuchni, jaki rodzaj drzwiczek do szafek będzie dla mnie najlepszy?

Wybór drzwi do szafy jest być może jedną z najtrudniejszych decyzji podczas remontu. To może nie wydawać się czymś, co jest bardzo ważne, ale to jest to, co będzie określić styl, że przestrzeń będzie miał i dekoracji, które będą używane .

Również, projekt nie jest jedynym czynnikiem do rozważenia, funkcjonalność jest najważniejsza w określaniu wyboru, który rodzaj drzwi umieścić na meblach kuchennych. Wybór tych właściwych zapewni mocne i trwałe meble.

Meble kuchenne są najbardziej narażone na zużycie w wyniku zmian temperatury, codziennego użytkowania i wilgoci w otoczeniu, dlatego wiedza o tym, jak wybrać te właściwe jest bardzo ważna. W Emuca wiemy o tym i dlatego pomagamy w podjęciu tej decyzji. Zostań z nami i dowiedz się, jaki rodzaj drzwi do szafy najbardziej Ci odpowiada.

Drzwi do szafek kuchennych: jakie wybrać?

Istnieje szeroka gama materiałów dostępnych na rynku do produkcji drzwi szafek kuchennych, w tym laminowane, lakierowane, fornirowane i inne. Najczęściej stosowane to:

Drzwi laminowane

Jest to najczęstszy materiał używany do produkcji drzwiczek do mebli kuchennych, ponieważ jest trwały i odporny. Laminat jest idealny do kuchni, gdzie będzie często używany, może być łatwo czyszczony i jest trudny do zarysowania.

Jest to sprasowane drewno i żywica z dekoracyjnymi laminatami w różnych kolorach, fakturach i wykończeniach. Są to bardzo uniwersalne drzwi do szafek kuchennych.

Drzwi laminowane

Drzwi laminowane to jedna z najbardziej ekonomicznych opcji, wykonane z płyty wiórowej pokrytej folią laminowaną.

Dzięki temu, w przeciwieństwie do laminatów , są one trudne do zarysowania, wysoce odporne na uderzenia i zużycie. Ponieważ jednak jest to materiał bardziej porowaty, często jest trudniejszy do czyszczenia.

Bardzo dobrze komponują się z nowoczesnymi wystrojami, ponieważ mogą mieć błyszczące lub matowe wykończenia, a nawet są kompatybilne z automatycznymi zamkami.

Nueva llamada a la acción

Drzwi szklane

Jeśli chcesz mieć nieskazitelnie czystą kuchnię z minimalistycznym wykończeniem, szkło jest idealnym wyborem. Te drzwi zbudowane są z aluminiowej konstrukcji, na której umieszczone jest lakierowane szkło, dające w zależności od upodobań użytkownika jednolite, błyszczące lub matowe wykończenie.

Jest to materiał odporny na wodę i ciepło, może być produkowany w dowolnym kolorze z palety Pantone i może być dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta za pomocą sitodruku.

Ten typ drzwi szafek kuchennych daje wykończenie bardzo podobne do lakieru, z tą różnicą, że jest znacznie łatwiejszy w utrzymaniu, jednak jest to jedna z najdroższych opcji.

Lakierowane drzwi szafek

Ten materiał do produkcji drzwi szafek kuchennych wyróżnia się możliwością dostosowania ich do gustu każdej osoby. Mogą być produkowane w dowolnym odcieniu, co pozwala na tworzenie w pełni zintegrowanych przestrzeni lub uderzających kontrastów.

Do ich produkcji wykorzystuje się płytę MDF, która jest materiałem mało wrażliwym na wilgoć, na którą nakłada się kilka warstw farby poliestrowej o wykończeniu akrylowym lub poliuretanowym z połyskiem, matowym lub fakturowanym.

Drzwi szafy z blachy stalowej

W profesjonalnych kuchniach najlepiej jest używać drzwi stalowych, ponieważ jest to najbardziej higieniczny materiał ze wszystkich, ponieważ jest łatwy do czyszczenia. Najłatwiej ulega zarysowaniom i wymaga nieco większych nakładów finansowych, jednak jego cenę można obniżyć, jeśli połączy się go z innymi materiałami.

Drzwi z litego drewna

Drzwi z litego drewna są tymi, które starzeją się najlepiej, ponieważ są bardzo odporne na upływ czasu, a w połączeniu z innymi materiałami oferują bardzo osobiste style i kontrasty. W ten sposób nadają one kuchni piękny i estetyczny wygląd.

Wreszcie, jest to najdroższy materiał ze wszystkich, ale jest absolutnie tego warty, ponieważ będą to wysokiej jakości i bardzo odporne meble.

Drzwi do garderoby: inne aspekty do rozważenia

Podsumowując, oprócz materiału, z którego wykonane są drzwi szafki, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę kilka szczegółów, które będą stanowić różnicę w jakości i komfortowej kuchni, takich jak obramowania, bardzo ważną częścią nich, choć są one ledwo zauważalne.

Podobnie, zawiasy, prowadnice szuflad i uchwyty są niezbędnymi elementami dla funkcjonalności mebli kuchennych.

Zastanawiasz się nad odnowieniem swoich mebli kuchennych? Nie wahaj się zajrzeć do cyfrowego katalogu Emuca, gdzie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby ten projekt zakończył się sukcesem, wysokiej jakości materiały, które zdefiniują przed i po Twojej kuchni.

Podoba Ci się? Udostępnij!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Posty powiązane

Subskrybuj powiadomienia
Zasubskrybowałeś powiadomienia
Powiadomienia zostały zablokowane
Kliknij aby zasubskrybować
Dziękujemy za subskrypcję
Zasubskrybowałeś powiadomienia
Nie będziesz więcej otrzymywać powiadomień
Zarządzaj powiadomieniami
SUBSKRYBUJ
NIE SUBSKRYBUJ
Odblokuj powiadomienia
Postępuj zgodnie z instrukcjami aby zezwolić na otrzymywanie powiadomień: