Co mówisz wiedzieć przed wyborem producenta zawiasów?

Dla firmy, która chce oferować okucia w odpowiedniej cenie wybór producenta zawiasy, z którym mogłaby stale współpracować jest niezwykle ważny. Z tego powodu istotnym jest poznanie zarówno charakterystyki oferowanego produktu, jak i czynników gwarantujących wiarygodność dostawcy.

 

Zastosowanie zawiasów

Zawiasy są to Okucia obrotowe, które stosuje się zarówno w drzwiach wejściowych, jak i w meblach. Ich główną funkcją jest zapewnienie prawidłowego ruchu drzwi oraz  płynnego otwierania i zamykania.

Producent zawiasów powinien również pamiętać, że dizajn tych elementów będzie stanowić akcent wykończeniowy decydujący o wyglądzie mebli. Styl tego elementu zależeć będzie od materiału użytego do jego produkcji, wykończenia i miejsca montażu.

 

Istniejące rodzaje zawiasów

Właściwy wybór Zawiasy meblowe wymaga znajomości głównych rodzajów tych okuć występujących na rynku:

  • Najczęściej spotyka się zawiasy splatane. Te zawiasy otwierają się jak książka i łatwo je przykręcić, a ich użytkowanie jest proste.
  • Podobny kształt mają zawiasy taśmowe, które są jedynie dłuższe. Dlatego mocuje się je przy użyciu większej liczby wkrętów i lepiej sprawdzają się w użytkowaniu ze względu na wyższą wytrzymałość. Trzeba jednak pamiętać, że ich montaż jest bardziej skomplikowany.
  • Natomiast zawiasy zdejmowalne mają połączenie na bolec. Dlatego można je zdjąć bez odkręcania wkrętów. Są bardzo przydatne w przypadku mebli, które będą wymagać demontażu
  • Okuciami umożliwiającymi na połączenie dwóch płyt, a także otwierającymi się jak książka, co sprawia, że są niewidoczne, są zawiasy ukryte.
  • Zawiasy o podwójnym działaniu umożliwiają bezproblemowe otwieranie i zamykanie drzwi, a także ich powrót do normalnej pozycji.
  • W meblach kuchennych najczęściej stosuje się zawiasy puszkowe. Te zawiasy są niewidoczne, mają szeroki kąt otwarcia i od pewnego punktu otwarcia zamykają się automatycznie.
  • Podobnie do  zawiasów puszkowych działają zawiasy powierzchniowe, ale są łatwiejsze w montażu.
  • Zawiasy do szkła mają kształt litery U i mocno podtrzymują drzwi, zapobiegając wypadnięciu szyby.

 

Co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz swojego zaufanego producenta zawiasów? 

Jeśli działasz jako dystrybutor okuć meblowych, jedną z najważniejszych decyzji, jaką musisz podjąć, jest wybór producenta zawiasów, który będzie Twoim jako dostawcą.

Możliwość korzystania z usług wyspecjalizowanej firmy, która jest w stanie sprawnie i szybko uzupełnić Twoje stany magazynowe, jest wymogiem koniecznym, ale nie jedynym, który musisz wziąć pod uwagę. Ważne jest również, aby w Twoim katalogu produktów znalazła się szeroka gama modeli, zarówno poz względem dostępnych rodzajów okuć, jak i materiałów użytych do ich produkcji. Dzisiejszy konsument jest bardzo wymagający i poszukuje mebli o pięknej estetyce i doskonałej funkcjonalności. Poszukuje zatem najodpowiedniejszych elementów do każdych drzwi.

Oczywiście, gwarancja wysokiej jakości zawiasów zapewniająca ich trwałość jest jednym z najważniejszych czynników przy wyborze najlepszego dostawcy i okuć meblowych i drzwiowych.

Nawiązanie profesjonalnej współpracy z producentem zawiasów, który docenia znaczenie i wpływ tych okuć na  ostateczny efekt montażu drzwi lub mebla oraz dysponuje zasobami technicznymi i ludzkimi niezbędnymi do ich produkcji, jest niezbędne do zapewnienia dystrybucji wysokiej jakości produktów tego typu, które zaspokoją potrzeby wszystkich klientów. W Emuca dokładamy starań, by jak najlepiej zrealizować Twoje zamówienia na zawiasy i inne okucia.